Filtry – orientace ve zprávách

Potřebujete se vyznat ve zprávách?

Hledáte zprávy, které obsahují něco konkrétního, jsou přiřazeny určitému kolegovi, přišly v určitém termínu, nebo splňují jinou specifickou podmínku?

Použijte filtr – tuto funkci si můžete nastavit ikonkou trychtýře. Najdete ji v základním pohledu na vaši schránku – klikněte v levém menu na název schránky a ikonku trychtáře pak uvidíte vpravo nahoře, nad zprávami.

filtr1

Po kliknutí se vám otevře takováto nabídka:

Můžete si vybrat postupně více podmínek, jednu po druhé přidáte vždy najetím na ikonku trychtýře, nebo na tlačítko Přidat filtr. Kombinovat můžete pravidla tak, jak budete potřebovat.

Následný seznam podmínek pro filtr může vypadat takto – viz obrázek níže (záměrně jsem vybrala všechny varianty z výběru). Vybírat samozřejmě můžete jen některé, nebo naopak některé přidat vícekrát a nastavit pokaždé jinak.

U každé podmínky máte možnosti dvojího výběru – v první rozbalovací nabídce vyberete první definici podmínky – obvykle to bývají slovesa je/není/obsahuje a podobně. Do druhé části můžete v některých případech psát i vlastní výrazy. Můžete používat také regulární výrazy. Pokud chcete některou podmínku vyřadit, smažete ji kliknutím na červený čtvereček s bílým x. filtr3

Až budete mít vše připraveno, pravidlo uvedete do chodu zeleným tlačítkem Filtrovat.

Takto nějak může vypadat výsledek. Pokud si přejete zrušit filtr, klikněte na červené tlačítko Zrušit filtr. filtr4

Nemusíte se bát, že by vám filtrování smazalo, nebo přesunulo některé zprávy. Slouží opravdu pouze jako výběr určitých zpráv, se kterými můžete dále pracovat – přiřadit jim hromadně štítky, označit je jako vyřízené, přidělit je kolegovi a podobně.

Potřebujete automaticky přiřazovat nebo jinak zpracovávat určité nově příchozí zprávy? Použijte Pravidla.

Chcete, aby vám určité zprávy, které už máte ve schránce automaticky padaly do jedné složky? Použijte Virtuální složku.

Potřebujete ještě něco jiného? Ozvěte se, rádi pomůžeme!

Novinky na váš e-mail

E-mail *
Kateřina Střelcová

Kateřina Střelcová

Ráda se starám o naše klienty. Baví mě hledat řešení a nacházet stále lepší a efektivnější postupy.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole