Nastavení vlastní SMTP pro ByznysWeb

Simple Mail Transfer Protocol známý spíše pod zkratkou SMTP je protokol, který zajišťuje správné odesílání vašich e-mailů. Proč si nastavit vlastní SMTP, jsme sepsali do článku.

V nastavení SupportBoxu si můžete vybrat, zda chcete zvolit základní nastavení nebo vlastní SMTP. Za nás doporučujeme spíše nastavení vlastního SMTP. Nastavte si jej musíte pro každou vaši schránku zvlášť. Je to z toho důvodu, že ke každé schránce máte jiný login a pravděpodobně také heslo.

Pokud ale zvolíte základní nastavení a budete využívat naše SMTP, tedy naše poštovní servery, je potřeba mít nastaven SPF záznam.

Kde získat potřebné informace k nastavení

Veškeré podklady k nastavení vlastního SMTP by vám měl dát k dispozici váš poskytovatel poštovních serverů. Pokud máte vaše poštovní servery u ByznysWeb, je dobré obrátit se přímo na ně. 

Porty a zabezpečení pro nastavení SMTP u ByznysWeb

Mezi nejpoužívanější porty, které ByznysWeb podporuje patří: 

 • 25
 • 465
 • 587

Ověřená kombinace 

 • Server: mail.floxm.com
 • Port: 25
 • Zabezpečení: bez zabezpečení
 • Vaše celé a správné přihlašovací jméno + heslo

Je SMTP nastaveno správně? 

Zda se vám podařilo vše správně nastavit si ověříte odeslání testovacího e-mail. V případě, že zpráva v pořádku odejte, můžete si být jisti, že vše funguje správně.

Pokud zpráva neodešla. Zkuste postupovat podle našeho článku Zprávu se nepodařilo odeslat. Jako první krok určitě zkontrolujte správnost zadaných údajů.

S nastavením vlastního SMTP vám rádi pomůžeme! 🙂

Novinky na váš e-mail

E-mail *
Petra Novotná

Petra Novotná

Dlouho pracovala na zákaznické podpoře v e-shopu a velmi dobře zná potřeby zákazníků. Nyní se naplno věnuje klientům SupportBox. Ráda odpovídá na veškeré dotazy a vždy se snaží najít takové řešení, aby byl klient spokojený.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole