Nastavte si pracovní dobu u chatu

V nastavení chatu si můžete určit vaši pracovní dobu. 

V době, kdy budete mít pracovní dobu nadefinovanou, se automaticky nastaví u všech vašich kolegů, kteří mají k danému chatu pravomoce, že jsou online. Po skončení této doby se přesune jejich status do pozice offline – nebudou tedy v rámci chatu pro zákazníky vidět jako pracovníci, kteří jsou právě online.

Nastavení

Klikněte vlevo dole na ikonku ozubeného kolečka a vyberte název Chatboxu, který chcete upravit. V horní nabídce pak zvolte záložku Pracovní doba.

Vyplňte ty dny, ve kterých chcete, aby byli automaticky kolegové s přístupem k chatboxu online. Nevyplníte-li, zůstanou v dané dny automaticky offline.

Online – Offline přepínač

Vpravo nahoře najde každý z vašich kolegů, který má přístup k chatu, přepínač. Díky němu se může přepnout na jiný stav i ručně, pokud potřebuje být (nebo naopak nebýt viděn) i mimo nadefinovanou pracovní dobu, kdy se stav změní automaticky.

Textace

V záložce Textace v nastavení daného chatboxu si můžete upravit dvě položky.

Nadefinujte si Zprávu označující nepřítomnost žádného z operátorů, případně také Poděkování za zadání e-mailové adresy. V této položce můžete použít zástupný symbol [EMAIL] – ten automaticky propíše e-mailovou adresu, kterou zákazník zadal, aby měl jistotu, že ji uvedl správně. Vy mu na ní můžete, jakmile budete u počítače, napsat odpověď na jeho dotazy.

Chování offline zpráv

Když vám zákazník napíše v době, kdy jste všichni offline, je automaticky vyzván, aby na sebe zanechal kontakt – může vám nechat e-mailovou adresu, nebo telefon, nebo jiný kontakt, je na vás, o jaký jej poprosíte.

Když přijdete k počítači i mimo stanovenou pracovní dobu, můžete mu kdykoliv odpovědět, jeho zprávy uvidíte vždy okamžitě, a stejně tak i on vaše. 

Pokud zákazník odejde dříve, než mu stačíte odpovědět, můžete mu napsat zprávu kdykoliv poté. Zpráva na něj počká a číslo v červeném rámečku mu oznámí, kolik nových zpráv od vás dostal. Po rozkliknutí si je může přečíst a opět na ně reagovat.

Zůstaňte v obraze a přidejte se
k 3 500+ odběratelům novinek!

Přidejte se k 3 500+ odběratelům a nepromeškejte žádnou novinku ze světa zákaznické péče! Informace, tipy, zajímavosti, pravidelně každých 14 dní.
E-mail *
Tagy:
Petra Novotná

Petra Novotná

Dlouho pracovala na zákaznické podpoře v e-shopu a velmi dobře zná potřeby zákazníků. Nyní se naplno věnuje klientům SupportBox. Ráda odpovídá na veškeré dotazy a vždy se snaží najít takové řešení, aby byl klient spokojený.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole