Jak funguje AI v SupportBoxu – příklady z praxe

Mário Roženský
26.01.2024
11 min. čtení
Jak funguje AI v SupportBoxu

Jste nadšeni z AI v SupportBoxu, ale zatím se moc neorientujete, kde a jak vlastně AI v SupportBoxu využít? Nebo jste právě na vážkách, zda AI začít využívat a v jakém nástroji? Právě pro vás jsme připravili článek, kde si ukážeme, jak s umělou inteligencí v SupportBoxu pracovat a co přesně za vás umělá inteligence vyřeší.

Kde AI v SupportBoxu pomůže:

1) e-mail
2) chatbot
3) telefon

Problém č. 1 – nestíháme odpovídat

Ozvalo se dvanáct zákazníků v jedné chvílí a všem musím odpovědět hned. Jak to mám zvládnout? Dotazy nejsou náročné, ale nejsem stonožka a nepíšu všema deseti. 

Řešení: AI v SupportBoxu dopíše text za vás.

S AI vám stačí napsat třeba jen jedno, či tři slova. Jak vidíte i ve videu, stačí si rozkliknout nabídku funkce AI a zvolit „Rozšířit text“. AI ze tří slov uvaří v mžiku celý text. V souvislých větách a v pro-zákaznickém stylu, přesně tak, jak to má být. Nemusíte se o nic starat – AI píše správně česky, v navrženém textu můžete cokoliv upravit. Jednoduše kliknete na fialové tlačítko „Použít rozšíření“ a zprávu následně odešlete.

Zákazník chce vědět, kdy mu bude doručena zásilka. Zjistíte, že jste ji odeslali včera. Základní informaci AI rozšíří do přijatelné podoby, kterou odešlete zákazníkovi.

Tip: Vaše slova nemusí být spisovná ani pravopisně přesná. AI si se vším poradí a udělá z nich česky správnou větu.

Problém č. 2nepříjemní zákazníci

Paní Kameníková u nás nakoupila poprvé. Koupila si vázu, ale dorazily jí střepy. Hodně se zlobí. Nebere si servítky a jak jinak – za všechno můžu já. Ještě pár e-mailů a asi jí napíšu, ať si vázu ze střepů znovu slepí (a to je ještě slabší odvar toho, co jí chci napsat).

Řešení: AI nastaví tonalitu textu.

Všichni to známe, objeví se i ti nepříjemní zákazníci, které byste nejraději poslali někam.

S AI v SupportBoxu se vám už nestane, že byste do textu promítli svou špatnou náladu. AI jedná se zákazníkem vždy jako v bavlnce. Formuluje texty, ve kterých dává automaticky najevo, že si zákazníka vážíte, projevuje empatii a navozuje hmatatelný dojem individuálního přístupu. Identifikuje negativní tón zákazníka a umí pro jeho rozladění vyjádřit pochopení. Ale nejen to.

AI takové formulace vyšvihne v požadovaném tónu. Potřebujete odepsat mladému zákazníkovi a „potykat“ mu? Není nic jednoduššího. Hodil by se vám naopak konzervativnější, formální tón? Svěřte se do kouzelnických rukou AI.

Tip: 78 % zákazníků je ochotno odpustit chybu, když situaci vyřeší špičkový zákaznický servis. V tónu zprávy se vyplatí spolehnout se na AI, která neukáže negativní emoce. Přečtěte si, jak si udržet pozitivní náladu na zákaznické podpoře.

Vítek si potrpí na neformální tykání, sám ho rád používá. SupportBox AI se naladí na každého. Stačí jeden klik a celou zprávu přepíše do stylu, který je Vítkovi bližší. V jakékoliv verzi odpovědi je AI profesionálně pro-klientská.

Problém č. 3 – zákazník, co nemluví česky

Moji zákazníci jsou často cizinci. Pořád musím mít po ruce externí překladače, spoustu otevřených záložek vedle a věčně něco sem a tam kopíruji. Bojím se chyb a bere mi to čas.

Řešení: AI přeloží e-mail z jakéhokoliv jazyka a odpoví v jazyce zákazníka.

AI nezná jazykovou bariéru. Výhodou SupportBoxu je integrovaná AI, se kterou není nutné odbíhat k internetovým překladačům. Vše vyřešíte v otevřeném e-mailu.

Vítkova rodná řeč je maďarština. Pro AI žádný problém.

Řešení: AI přeloží live chat zprávy z a do původního jazyka okamžitě při odeslání

Stejně jako v e-mailu, tak i na live chatu se občas objevují zákazníci, kteří mluví anglicky, a nebo rovnou jiným cizím jazykem. A zrovna na live chatu musím odpovídat ještě rychleji, jinak zákazník přepne okno a jde jinam, kde mu aktivně odpoví. Občas něco zkopíruji špatně, nedává to smysl a to rozhodně není známka nejlepší zákaznické podpory.

V SupportBoxu hned vidíte překlad zpráv. A aby to bylo ještě jednodušší a rychlejší, odpověď stačí napsat v češtině. Při odeslání se zpráva přeloží zpět do jazyka zákazníka.

AI v SupportBoxu ihned přeloží zprávy z a do cizího jazyka. Můžete tedy odpovídat česky a zákazníkovi přijde zpráva v jeho původním jazyce.

Problém č. 4 – sami neznáme odpověď, ale někde tam je

Zákazník chce objednané zboží dárkově zabalit. Nabízíme ale takovou službu? Nikdy jsem o tom neslyšel. Musím si přečíst podmínky a vlastně přesně nevím, kde odpověď hledat. Že bych radši někomu zavolal? Pak ale budu muset zákazníka kontaktovat později, přitom on chce odpověď hned. 

Řešení: AI navrhne kompletní správnou odpověď – na jeden klik

AI umí využít všechny informace uložené ve vaší znalostní bázi a situačně je uplatnit v odpovědích. Znalostní báze jsou veškeré informace z vašeho webu a interních databází, do kterých AI pustíte. Na návrh odpovědi se můžete spolehnout u snadných až středně těžkých dotazů, které se týkají podmínek nákupu, možností dopravy, termínů a dalších objektivních informací, na které lze nalézt fixní odpovědi.

Zákazník se ptá, jak si nastaví notifikace v SupportBoxu. AI prohledá znalostní databázi SupportBoxu a navrhne kompletní odpověď. Na pravdivost se můžete spolehnout, informace totiž čerpá jen z toho, co AI poskytnete. Místo SupportBoxu to ale může být vaše firemní znalostní báze.

Problém č. 5 – potřebuji najít informace v konverzaci

Zákazník odkazuje na část naší konverzace. Potřebuji rychle zjistit, o co v komunikaci šlo, abych nemusel scrollovat naše dlouhé zprávy.

Řešení: AI vytvoří souhrn komunikace se zákazníkem v live chatu.

Souhrn konverzací oceníte pro analýzy a hodnocení a můžete jej použít i ve směru k zákazníkovi v případě řešení problému. 

 Souhrn komunikace je textový popis konverzace operátora se zákazníkem.

Problém č. 6 – nemůžu si pamatovat všechno, co bylo v hovoru

Vítek je náš oblíbený zákazník. Pořád nám volá. Už nevím, co po nás kdy chtěl, ale právě teď bych potřeboval zjistit, kdy se nás ptal na ceny dopravy a jak jsme mu na to odpověděli. Máme záznamy hovorů, ale nevím který to byl a nemám čas na poslouchání všech záznamů. To prostě nejde!

Řešení: AI vygeneruje textový popis telefonního hovoru hned po jeho skončení.

V textovém záznamu si přečtete, o co v telefonu šlo. Celou konverzaci si už nemusíte pouštět. K dispozici máte také seznam všech telefonních hovorů. Ten usnadní porozumění průběhu komunikace a poslouží jako podklad pro školení týmu podpory. Zjistěte, co vám o vaší zákaznické péči prozradí zpětný přehled.

Z krátkého textového popisu konkrétního hovoru si uděláte rychle představu, čeho se týkal.

Telefon není jen na odpinkávání dotazů

Zjistěte, jak můžete využít příchozí hovory k získání více objednávek. Nás expert Vítek radí, jak na to.

Problém č. 7 – zákazníci píší večer, kdy už nejsme online

Chceme mít opravdu dobrou podporu, když má zákazník dotaz, znamená to, že zvažuje koupi, ale potřebuje pošťouchnout. Spousta zákazníků ale píše večer, protože na to mají čas. Operátor ale na chatu už není a zákazník druhý den ráno už nereaguje.

Pro zajištění naprosté jistoty že vám zákazník neodejde kvůli tomu, že musí čekat na odpověď, máte dvě možnosti. Ta první je mít operátory na chatu ve dne a také v noci. Tou druhou možností je využití AI chatbotů, kteří odpovídají 24/7, ačkoliv nejste na příjmu. Tito samostatní chatboti jsou naučení na vaši znalostní bázi. Může to být podrobný dokument o vašich produktech a precesech e-shopu (obchodní podmínky, reklamace, vrácení zboží, akce či slevy), či jiné materiály jako e-booky a blogové články.

Řešení: AI chatboti a jejich schopnost odpovídat 24/7

AI tlačítkový chatbot

Stačí přednastavit pár tlačítek (neomezený počet) a zákazníci získají odpověď i když nejste na chatu. Je to také skvělý pomocník, jelikož se operátor nemusí starat o odpovědi a čas může věnovat důležitějším úkonům.

Tip: AI zodpoví až 60 % dotazů v live chatech a ušetří tím až 70 % času. Dotazy v live chatech, ke kterým AI odpověď nenalezne, přesměruje na operátora.

AI chatbot se znalostní bází

Naučí ze z vámi dodaných informací a nelimituje se tak jen na pár tlačítek. V případě, že danou informaci nemá, dotaz uloží a předá operátorovi.

Příklad návrhu kompletní odpovědi chatbotem a další informace o možnostecha ještě více o možnostech generování odpovědí AI chatbotem v SupportBoxu najdete v našem videu.


Jak vidíte, využít AI k zefektivnění své práce není nijak složité a ani nebezpečné. A co si z toho konkrétně odnést? Především posunutí své zákaznické péče o level výš a získat tak náskok před konkurencí – nikdo nechce čekat na odpověď. Pokud tedy zrychlíte svou skvělou komunikaci, aniž byste se u toho museli zapotit a být na příjmu do noci, zákazníci budou preferovat vás oproti jiným e-shopům či firmám.

AI v SupportBoxu znamená celé spektrum vylepšení. Systematické využívání AI funkcí ušetří kolem 70 % času na zákaznické podpoře a zvýší její kvalitu. Začátečníci ve firmách dosahují po dvou měsících s AI stejných výsledků jako jejich kolegové po 6 měsících bez pomoci AI. Umělá inteligence navíc výrazně urychluje i proškolení operátorů. Naučte se, jak pracovat s AI. V roce 2024 s ní získáte velkou výhodu!

Situace a úkoly, které AI v SupportBoxu vyřeší za vás:

1. Dopíše a rozšíří krátký text.
2. Nastaví tonalitu podle potřeby.
3. Cokoliv bleskově přeloží.
4. Funkce „generování odpovědi“ za vás vymyslí celou odpověď.
5. Vytvoří textový souhrn konverzace v live chatu.
6. Vytvoří krátký textový záznam telefonního hovoru.
7. K textu vyhledá zdroj – odkaz na text, ve kterém zákazník najde víc informací.

Nevidíte u sebe možnost funkci AI? Domluvte si aktivaci s naším Vítkem.

Webinář – využití AI na zákaznické péči v praxi

Už jste viděli záznam z našeho webináře o využití AI v praxi? Najdete v něm další reálné příklady i s komentáři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyzkoušejte SupportBox zdarma

Vyzkoušejte 2 týdny se SupportBoxem a neplaťte ani korunu.

Registrací souhlasíte s obchodními podmínkami

Potřebujete s něčím poradit? Obraťte se na Petru Petra Novotná, Expertka na pomoc zákazníkům
+420 778 443 348
po-pá: 8:00 - 16:00