Případová studie

Jak SupportBox pomáhá RCprofi zvýšit hodnotu zákazníků o 62%

O společnosti

Společnost RCprofi s.r.o. se zabývá prodejem a servisem RC modelů, což jsou modely na dálkové ovládání. Na trhu jsou již 12 let. 

Společnost RCprofi s.r.o. se zabývá prodejem a servisem RC modelů, což jsou modely na dálkové ovládání. Na trhu jsou již 12 let. 

Naše spolupráce v číslech

15

uživatelů SupportBoxu

26%

navýšení hodnoty objednávky při odpovědi na zákazníkův e-mail

62%

navýšení hodnoty zákazníka v čase po provedeném telefonickém hovoru

Vyzpovídali jsme klienta

Jak vnímáte zákaznickou péči? 

Zákaznická péče je důležitou součástí naší firmy. Vnímáme ji jako součást naší identity a stavíme na tom základy našeho brandingu

Kde jste byli před SupportBoxem, jakým výzvám na zákaznické péči jste čelili?

Před SupportBoxem jsme využívali pro zákaznickou péči standardní telefonní linky, správu e-mailů skrze Gmail. Tyto platformy nám ale postupem času nestačily k tomu, abychom podporu dokázali řídit efektivně

Kdy vám došlo, že je potřeba změna? 

Potřebu změny jsme si uvědomili v době, kdy naše firma začala růst, začal se zvyšovat počet zaměstnanců a zjistili jsme, že naše řešení není dostačující pro efektivní a automatické řízení zákaznické péče

Měli jste nějaké obavy před přechodem na SupportBox? Co vám pomohlo je odstranit? 

Před přechodem na SupportBox panovaly našem týmu obavy, jak celý přesun zákaznické péče a celkově komunikačních procesů zvládneme, ale ve finále se tyto obavy ukázaly jako plané a všechno proběhlo v pořádku

Příjemně nás překvapil hladký přesun z Gmailu na SupportBox, kdy nám k tomu velice pomohla podpora ze strany SupportBoxu. To znamená návody a zároveň osobní přístup zaměstnanců SupportBoxu, kteří nám s nastavováním a pochopením nástroje velice pomohli a velmi urychlili pohodlné využívání tohoto nástroje. 

Jaké byly první pocity, když jste se se SupportBoxem seznamovali? 

První týdny po přechodu pro nás znamenaly nastavování procesů, seznamování se s nástrojem a nastavování automatizací. V podstatě od prvního okamžiku došlo k efektivnějšímu řízení zákaznické péče, rychlejším odpovědím zákazníkům a okamžitě jsme dostali zpětnou vazbu od kolegů, že se jim pracuje efektivněji.

Jak SupportBox ovlivnil chod vaší zákaznické péče a kolik lidí s ním pracuje? 

Momentálně se SupportBoxem pracuje 15 lidí. Využíváme ho pro správu e-mailů, telefonů a chatů. Tato kombinace nám dává smysl, protože pracujeme v jednom nástroji, nemusíme přecházet z jednoho nástroje do druhého a využíváme jej rovněž jako zákaznické CRM.  Používáme e-shop plugin, posíláme si z něj data o zákaznících a zároveň využíváme propojení s reklamačním systémem Retino.

Jaká je vaše nejoblíbenější funkce? 

Mezi nejoblíbenější funkce SupportBoxu pro nás určitě patří pravidla, neboli triggery, kdy si dokážeme nastavit na základě podmínek automatické zpracování e-mailu. To znamená přiřazení uživateli, štítkování, rozřazení do složek a tak dále. Je to jedna z nejdůležitějších funkcí, které v SupportBoxu vnímáme. Dokázala nám vyřešit běžnou denní agendu, kdy jsme museli všechny e-maily rozřazovat a přesouvat ručně mezi operátory. V této chvíli ty opakující se odpovědi dokážeme velmi jednoduše automatizovat a nemusí tady být nikdo další, kdo ručně zpracuje každý ticket.

Další věcí jsou předpřipravené odpovědi, kdy opět šetříme čas při zákaznické péči, protože se dotazy samozřejmě velice často opakují. Pro tyto případy máme připravené odpovědi a dokážeme díky tomu zákaznickou péči řídit výrazně efektivněji. 

Jak SupportBox ovlivnil váš byznys? 

Toto máme podloženo i daty, kdy jsme změřili, že po odpovědi na zákazníkův e-mail se zvyšuje o 26% hodnota objednávky a zároveň pokud s ním provedeme telefonický hovor, tak se zvyšuje o 62% hodnota zákazníka v čase

Komu byste SupportBox doporučil? 

SupportBox doporučuji všem e-shopům, které chtějí řídit zákaznickou péči efektivně a zároveň z ní chtějí vytěžit víc. To znamená potenciálně i nějaký zisk.
A zároveň všem těm, kteří chtějí řídit zákaznickou péči na jednom místě, to znamená e-mail, telefon, chat, Messenger, Instagram. Vše na jednom místě, vše efektivně a hlavně rychle. 

SupportBox doporučuji všem e-shopům, které chtějí řídit zákaznickou péči efektivně a zároveň z ní chtějí vytěžit víc. To znamená potenciálně i nějaký zisk.
Libor Pilař

Majitel společnosti RCprofi

Podívejte se na další případovky

Tomáš Miřátský je majitelem dvou společností Sport Hangar CZ s.r.o. a Motoobchod.cz s.r.o. a pod těmito společnostmi provozuje 4 e-shopy. Svým zákazníkům chtějí dopřát komfort pro pohodlnou a především bezpečnou jízdu díky zkušeným profíkům v zákaznickém servisu, rychlé reakční době a široké nabídce.

zaparkorun.cz spadá spolu s několika dalšími e-shopy do sítě Zaparkorun s.r.o. založené v roce 2014. Nyní působí na pěti trzích v rámci Evropské unie: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko.

Outfit4Events prodává výrobky na historické rekonstrukce neboli reenactment (historický šerm a rekonstrukce historických událostí a období), ať už se jedná o repliky mečů, rapírů, dýk, nožů, seker, luků a kuší, nebo repliky kostýmů, bot, katan a wakizaši. Nebo taky plátovou a koženou zbroj. O trojjazyčný e-shop se stará tým šesti lidí a své zboží zasílá do celého světa.

Vyzkoušejte SupportBox zdarma

Vyzkoušejte 2 týdny se SupportBoxem a neplaťte ani korunu.

Registrací souhlasíte s obchodními podmínkami

Potřebujete s něčím poradit? Obraťte se na Petru Petra Novotná, Expertka na pomoc zákazníkům
+420 778 443 348
po-pá: 8:00 - 16:00