Kolega na dovolené

V průběhu roku si všichni potřebujeme odpočinout od pracovního zápřahu. Nastavte si vaši e-mailovou schránku tak, aby kolega na dovolené mohl nerušeně odpočívat a přitom byly všechny důležité zprávy vyřízeny.

Ideální je, když máte kolegovu pracovní náplň dobře popsanou a víte, které kroky bude potřeba komu předat.

Kroky, na které uričtě nezapomeňte:

 • Je kolegův služební telefon přesměrován na jiného zaměstnance?
 • Probrali jste s kolegou před odjezdem, zda nezůstalo něco důležitého nedořešeno, co nesnese odklad?
 • Mají ostatní kolegové přístup do všech důležitých aplikací, aby jej mohli zastoupit?
 • Je jasně dáno, kdo bude co v době kolegovy nepřítomnosti řešit?
 • Ví zastupující kolegové, které záležitosti mají počkat na návrat kolegy, a které mají sami řešit?
 • A nejdůležitější – nezapomeňte o dovolené informovat i ostatní kolegy.

U e-mailové schránky je častým řešením nastavení automatické odpovědi, informující, že jste na dovolené. Někdy ale zprávy nesnesou prodlení a kolegova schránka se tak může změnit v tajemné místo s potencionálně nebezpečným obsahem. Navíc – asi jsme to všichni někdy zažili – nikdo moc nemá rád, když se vrátí z dovolené a čekají jej hned desítky až stovky nevyřízených zpráv.

V SupportBoxu si můžete s kolegy navzájem přidělovat tickety. Tuto práci za vás také mohou odvést automatická pravidla. Když je některý z ticketů přidělen konkrétnímu kolegovi, přijde další reakce od klienta v rámci tohoto ticketu opět rovnou tomuto kolegovi. To se hodí, pokud o daném tématu ví daná osoba nejvíc a nemá smysl, aby se komunikací zabýval nikdo jiný.

Jak naložit s přidělenými zprávami při dovolené?

Zprávy vyřizujete z jedné nebo několik obecných schránek

V SupportBoxu mohou všichni ( a nebo jen někteří uživatelé) přistupovat do jedné schránky, přebírat si jednotlivé tickety a přidávat si k nim poznámky. Pokud je někdo mimo pracovní proces, můžete si vytvořit virtuální složku s názvem například Dovolená nebo Vyřídit za kolegu. Když se kolega vrátí, nebo když je pryč jiný kolega, změníte během pár sekund pravidlo u virtuální složky a výpis zpráv v ní bude opět odpovídat vaší potřebě. Virtuální složka totiž filtruje zprávy v dané schránce podle určitých podmínek. Takto může vypadat příklad:

Nastavení virtuální složky
Zobrazení virtuální složky „Dovolená“ v levém menu
Výpis virtuální složky „Dovolená“

U virtuální složky neuvidíte celkový počet zpráv – je to proto, že tato složka filtruje a zobrazuje zprávy, které už jsou fyzicky na jiných místech schránky – například ve složce Přidělené, Moje, Vyřešené a podobně. Zobrazování počtu zpráv i u virtuální složky by pak vyvolávalo dojem, že máte dvojnásobek zpráv, než tomu je v realitě.

Zprávy chodí také kolegům do jejich „osobních“ firemních schránek

Máte-li v SupportBoxu také schránky se jmény kolegů, můžete vybírat z těchto možností:

 • Přidat dočasně pravomoc ke schránce jinému kolegovi. Pozor na nastavení podpisu u schránky. Pokud bude kolega ze schránky odpovídat, zkontrolujte, zda jsou v podpisu zástupné symboly pro automatické doplnění jména odepisujícího kolegy.
 • Kolega, který dostane komunikaci za úkol, může také přesouvat zprávy, které nepočkají na návrat kolegy z dovolené, do jiných schránek a tam je zpracovat. V SupportBoxu to jde elegantně, nezvniknou tím žádné „Fwd“ v předmětu zprávy, ani automaticky spuštěné autoodpovědi o přijetí zprávy.
 • Přesun zprávy ze schránky do schránky můžete také nastavit automaticky – pomocí pravidla. Pravidlo můžete zpřesnit pomocí definice konkrétních odesílatelů, nebo předmětu, pokud nechcete, aby se přesouvaly úplně všechny zprávy.
Pravidlo pro přesun všech zpráv do jiné schránky – do konce července

Tým SupportBoxu vám přeje příjemnou a ničím nerušenou dovolenou – doufáme, že vám k tomu pomůže i tento článek.

Zůstaňte v obraze a přidejte se
k 3 500+ odběratelům novinek!

Přidejte se k 3 500+ odběratelům a nepromeškejte žádnou novinku ze světa zákaznické péče! Informace, tipy, zajímavosti, pravidelně každých 14 dní.
E-mail *
Kateřina Střelcová

Kateřina Střelcová

Ráda se starám o naše klienty. Baví mě hledat řešení a nacházet stále lepší a efektivnější postupy.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole