22.5. Jediná konference v ČR o zákaznické péči

Získat vstupenky

Co patří do e-mailového podpisu

Kateřina Střelcová
07.09.2017
5 min. čtení

Názorů na to, jak má vypadat správný podpis na konci e-mailu, je mnoho. Díky našim testům zákaznické péče víme, že dobrý podpis bohužel není automaticky součástí e-mailové komunikace u mnoha českých e-shopů i hotelů.

Sepsali jsme proto pro vás tipy, jak dobrý podpis vytvořit.

Jaké informace

4 řádky jsou optimum. Rozhodně zde neplatí, že čím víc, tím líp. Má-li vaše vizitka sloužit pro orientaci zákazníka nebo obchodního partnera, dejte mu jen relevantní kontakty.

Ukázka našeho podpisu pro inspiraci:

Informace, které by v podpisu určitě neměly chybět:

  • Jméno
  • Telefon
  • Název společnosti, webová stránka

Co přidat dále? Záleží na tom, čím se živíte a zabýváte.

  • Máte-li v nabídce nějaký obzvláště zajímavý produkt, nebo cokoliv, co byste rádi zpropagovali, určitě přidejte odkaz. Stejně tak můžete zdůraznit svojí výjimečnost nebo úspěch. Například: „Nejlépe hodnocený hotel na Booking.com“
  • Call to action tlačítko – například „Přečtěte si, jak lépe prodávat“. „Vyzkoušejte demo naší aplikace.“ „Nepropásněte letní slevu 20%“

Pokud to jde, nepřidávejte do podpisu žádná právní varování a dodatky, působí značně negativně.

Zkontrolujte, zda váš antivir nepřidává do patičky jakékoliv texty bez vašeho vědomí.

SupportBox tip: Pracujete v SupportBoxu? Pak pro vás bude nastavení podpisu úplná hračka. Postupujte krok za krokem podle našeho návodu a vytvořte si profesionální podpis snadno a pohodlně.

Forma

Nejlepší volbou je pravděpodobně prostý text, vyvarujte se mnoha různých fontů, barev a dalších zbytečností. Pokud už na barevnosti trváte, vyberte barev co nejméně a nechte si poradit od profesionála. Podpis by na sebe neměl strhnout více pozornosti než je vhodné.

S jakýmkoliv zvláštním formátováním buďte opatrní a vše pečlivě otestujte v různých e-mailových klientech.

Odkazy na sociální sítě uvádějte, jen pokud jsou opravdu relevantní. Není vhodné uvádět odkaz na váš Facebookový profil, když na něm nepracujete a na zprávy přes něj poslané nereagujete. Pokud se svými sociálními sítěmi nepracujete, nezmiňujte je.

Používejte vždy jen jeden telefonní kontakt. Nenechte vašeho klienta tápat, které číslo má zvolit.

Potřebujete-li oddělit vizuálně jednotlivé části textu, můžete pro ty účely použít svislou čáru – |.

Mobilní zařízení

Pokud často používáte pro psaní zpráv svůj chytrý mobil nebo tablet, upravte svůj podpis i tam. Průzkumy ukazují, že pokud lidé tuší, že jste použili k odpovědi mobilní zařízení, jsou tolerantnější vůči překlepům. Dokonce někteří lidé používají hlášku Posláno z IPhone, i když zprávu psali klasicky v počítači. Dovětek, že byl text poslán z chytrého telefonu si upravte, změna určitě zaujme.

Foto nebo obrázek

Pěkně v podpisu vypadá fotografie kolegy nebo logo. Obecně platí, že barevnou fotografii si klient zapamatuje snáz než černobílou.

V podpisu je potřeba zobrazovat jak logo, tak případné jiné obrázky ve 100% velikosti. Můžete si tento fakt zabezpečit tím, že v kódu uvedete přesné rozměry – například takto:

<img src="http://www.vasweb.cz/vaselogo.gif" width="214" height="46">

Vaše logo tedy bude potřeba nejdřív správně upravit – buď poproste vašeho grafika, nebo můžete zkusit sami. Začněte s verzí loga ve velmi dobrém rozlišení. Zmenšete jí na přesně ty rozměry, které chcete, aby byly v podpisu. Klasicky by pak šířka měla být 150 až 250 pixelů pro horizontálně orientované logo,  nebo 70 až 90 pixelů v případě čtvercového nebo vertikálně orientovaného loga. Ujistěte se, že obrázek stále vypadá velmi ostře.

Celková délka podpisu by neměla být více než 650 pixelů a výška by se měla pohybovat mezi 90 a 150 pixely. Obrázky by neměly svojí velikostí přesáhnout 10 kB.

10 Nejčastějších chyb v komunikaci se zákazníkem

Poradíme vám, jak se vyhnout těm nejčastějším chybám v komunikaci, kterých se e-shopy dopouštějí a jak vybudovat se zákazníkem trvalý a zdravý vztah.

Doporučujeme

Skvělý generátor podpisů od Hubspotu. Je zdarma a sami jsme jej vyzkoušeli. Je snadný, rychlý, a během chvilky budete mít podpis na úrovni.

Alternativy k tomuto generátoru najdete i na Si.gnatu.re a htmlsig.com.

Přejeme mnoho nadšených čtenářů vašich zpráv! Pokud byste chtěli jakkoliv pomoci s nastavením vašeho podpisu v SupportBoxu, neváhejte a napište nám, rádi pomůžeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyzkoušejte SupportBox zdarma

Vyzkoušejte 2 týdny se SupportBoxem a neplaťte ani korunu.

Registrací souhlasíte s obchodními podmínkami

Potřebujete s něčím poradit? Obraťte se na Petru Petra Novotná, Expertka na pomoc zákazníkům
+420 778 443 348
po-pá: 8:00 - 16:00